PARTNEŘI
Kotva
Aktuality
ZÁJEZD DO FRANCIE
13.3.2019

Z důvodu nenaplnění kapacity, se zájezd do Francie ruší. Žáci si mohou vyzvednout zaplacenou zálohu na ekonomickém oddělení. 

PÁTEK 15.3.
12.3.2019

1.KL, 2.KS, 3.KL - INTERBEAUTY PRAGUE, WORLD OF BEAUTY & SPA
sraz: 9:45 u pokladen (PVA EXPO LETŇANY)
vstupné: 120 Kč/žák
doprovod: Brožová, Tomíčková, Smetanová

ŘEDITELSKÉ VOLNO
5.3.2019

Ve středu 7.3.2019 bude ŘEDITELSKÉ VOLNO !!! Škola bude uzavřena !!!

JUNIOR HAIR SHOW 2019
1.3.2019

Zveme Vás na kadeřnickou show Junior Hair Show 2019, která se koná 14. dubna 2019 v Hotelu Hilton Praha. Této show se účastní naši kadeřníci a jejich vystoupením vyvrcholí projekt nadstandartní praktické výuky v naší škole pod vedením Tomáše Kotlára a jeho kadeřnického Ateliéru za podpory firmy L´Oréal Professionel, která je také hlavním partnerem a sponzorem projektu. Začátek show je v 18,00 hod., vstup je zdarma. Přijďte se si zažít neopakovatelnou atmosféru a úžasnou podívanou. 

MATURITNÍ PLES
27.2.2019

Maturitní ples se koná ve středu 6.3.2019 od 19:00 hodin v hotelu Belvedere (Milady Horákové 19, Praha Holešovice). Lístky lze zakoupit v ekonomickém oddělení školy.

ŠKOLNÍ BISTRO
31.1.2019

V pondělí 4.2. bude otevřeno nové školní bistro.

TĚLESNÁ VÝCHOVA
25.1.2019

Tělesná výchova v týdnu od 28.1. do 31.1. - v rámci hodin tv bude probíhat školení první pomoci – ve škole !!!

PÁTEK 25.1.
21.1.2019

4.P, 4.V, 5.P, 5.V – kino – Mary Poppins (Aj)
Odchod ze školy po 4.vyučovací hodině
Vstupné: 99 kč/žák
Doprovod: Holmanová

Třídní schůzky
11.1.2019

Čtvrtek 17.1.2019 od 16:00 do 18:00 hodin formou individuálních pohovorů.

STŘEDA 20.11.
20.11.2018
1.CL + 3.CL – filmový festival „Země na talíři“
Sraz: 11:30 metro C stanice Vltavská (na nástupišti)
Vstupné: 0
Doprovod: Hemmerová
PÁTEK 9.11.2018
8.11.2018

1.KL + 3.KL – Interbeauty – Mezinárodní veletrh kosmetiky, kadeřnictví a nehtového designu (Areál, Výstaviště 67, Bubeneč, 170 00 Praha 7)
Sraz: 10:00 před pokladnami
Vstupné: 100 Kč
Doprovod: Brožová

PONDĚLÍ 5.11.
25.10.2018
4.G, 4.P, 4.V, 5.P, 5.V – exkurze Státní oblastní archiv v Praze (Archivní 4/2257, 149 00, Praha 4)
Sraz: 9:00 před archivem
Doprovod: Kubešová
ČTVRTEK 25.10.
22.10.2018
1.G, 2.G, 3.G, 4.G, 4.V, 4.P, 5.V, 5.P – divadelní představení Svět podle Čapka (KD Mlejn - Kovářova 1615/4, 155 00 Praha 13-Stodůlky) – po akci hromadný návrat do školy na 5.vyučovací hodinu!!!
Sraz: 8:45 před KD Mlejn
Doprovod: Rittichová, Brycz, Savicevic
Vstupné: 70 Kč (vyberou třídní učitelé do středy)
ČTVRTEK 18.10.
17.10.2018

3.KL + 4.V - školení FRAMESI
sraz: 10:30 metro Invalidovna (4.V odchod ze školy po 2.vyučovací hodině)
vstupné: 290 Kč
doprovod: Brožová

PÁTEK 19.10.
16.10.2018

5.P + 5.V + 4.G - pouze Bezkočková, Nováková, Vu - exkurze ČNB (Na Příkopě 28, 115 03 Praha 1)
sraz: 10:45 před ČNB (5.V + 5.P odchod ze školy po 2.vyučovací hodině)
doprovod: Kubešová

PÁTEK 12.10.
10.10.2018

1.TL, 2.TS, 3.TL - Pragoligna Praha Letňany Výstaviště
sraz: 9:30 u pokladen
doprovod: Krkoška, Spáčil
vstupné: 50 Kč

PÁTEK 5.10.
4.10.2018

2.CS - FOR GASTRO Letňany
sraz: 9:30 metro Letňany
doprovod: Hemmerová

ÚTERÝ 11.9.2018
7.9.2018

Školení Schwarzkopf: - na praxi (Milánská)
2.KS + 3.KL + 4.V – 9:00 – 15:00

PONDĚLÍ 10.9.2018
7.9.2018

Školení Schwarzkopf: - ve škole (Trhanovské nám.)
1.KL + 3.KL – 9:00 – 10:30 – uč.6 (dále výuka dle rozvrhu)
2.KS + 4.V + 5.V – 10:30 – 12:00 – uč.6 (dále výuka dle rozvrhu)

Dny Prahy 15
5.9.2018
12. 9. 2018 od 14:00 - 18:00 se koná Happening v rámci Dnů Prahy 15. Vyzkoušejte si streetart, grafity, nebo parkour zcela zdarma. Více informací na našem FB nebo na stránkách Městské části Prahy 15.
ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2018/2019 - PONDĚLÍ 3.9.2018
16.8.2018

9:00 hodin 1.ročníky SOU

(po hodině s třídním učitelem si 1.KL a 1.ML odvedou mistři OV na pracoviště - zahájení, základní informace)

10:00 hodin 2.ročníky SOU

11:00 hodin 3.ročníky SOU a nástavbové studium

Doklasifikace 2. pololetí 2017/2018
29.6.2018

Pro žáky, kteří nebyli z nějakého předmětu hodnoceni, vyvstává povinnosti si klasifikaci dokončit v náhradním termínu.

Dle školského zákona 561/2004 Sb. § 69 žák, který nebyl na konci druhého pololetí hodnocen z některého z předmětů, musí vykonat zkoušku v náhradním termínu, který byl ředitelkou školy stanoven od 27. – 31. 8 2018. Žák, který se v tomto termínu nedostaví k vykonání náhradní zkoušky a řádně se neomluví, neprospěl.

Informace o termínech a požadavcích na doplnění klasifikace získává žák prostřednictvím EduPage od konkrétního vyučujícího. V případě absence informací ohledně doplnění klasifikace se obracejte na třídní učitele, nebo na vedení školy.

 
 
Gymnázium bratří Čapků

 
 
Fotogalerie

 

 
 
Pracovní veletrh Profesia days

 

Brigády pro studenty:

 

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání v rámci Výzvy – Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro SŠ a VOŠ I, v souladu s ustanovením § 14 odst. 4 zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, rozhodlo o poskytnutí dotace pro naši školu na projekt s názvem GBČ PČS SOU Šablony I, s registračním číslem CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_042/0005511. Dotace je čerpána od 1. 9. 2017 na platy školního speciálního pedagoga a školního psychologa, vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti čtenářská a matematická gramotnost, cizí jazyky, osobnostně sociální rozvoj, kariérové vzdělávání, polytechnické vzdělávání, výchova podnikavosti a projektová výuka a stáže pedagogů u zaměstnavatelů. Cílem dotace je zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.

 
 
Mapa webu
A
A
A

Miroslava Hemmerová

Třídní učitelka I. C, II. C, III. C

Telefon
E-mailhemmerova@gbc-pcssou.cz

Jaroslav Krkoška

Třídní učitel I. T, II. T. III. T

Telefon
E-mailkrkoska@gbc-pcssou.cz

Kateřina Brožová

Třídní učitelka I. K, II. K, III. K

Telefon
E-mailbrozova@gbc-pcssou.cz

Vladimíra Starr Veselá

Třídní učitelka I. M

Telefon
E-mailvesela@gbc-pcssou.cz

PhDr. Lenka Andrlová

Třídní učitelka II. M

Telefon
E-mailandrlova@gbc-pcssou.cz
Celkem: 5 kontaktů